Nokia 6110 Cellular Data Suite interface

Schema spajanja za telefon N6110. Uvecana schema , je ovde.

Ceo interfejs se napaja signalima RTS i DTR.Diode D1 i D5 preporucujem kod schottky izvodjenja zbog nizeg naponskog opterecenja.Isto tako bi stabilizator od 5V trebalo da bude u 'L' polozaju.Posto je problem nabaviti stabilizator od 3.3V,zenerova dioda u ovom slucaju nije pogodna,(posto log 1 na COM portu moze da bude pretpostavljam cak 15V i gubtak na njoj bi bio veliki)ovde je uradjena (resena) stabilizatorom od 5V sa kojim je gubitak napona na D3 do D5 cca 1.8V,tj.rezultujici napon cca 3.2V.Ukoliko koristite normalne diode i normalan stabilizator moze da se desi,da se uredjaj napaja nesto nizim naponom od 3.3V (U zavisnosti od COM porta racunara-log1 na RS232 definisana je od +5V do pretpostavljam +15V,ali u notebooku narocito ona se krece na donjoj granici od 5V,na diodi je gubitak oko 0.6V tkz. napon pred stabilizatorom moze da bude 4,4V a stabilizovano u ovom slucaju oko 4.1V,gubitak na D3 do D5 je cca 1.8V tj.,napon napajanja moze da bude i 2.3V) sto ne bi trebalo mnogo da smeta (na osnovu testova sam zakljucio da max3232 funkcionise sa sigurnoscu jos na granici od 2V),ali naponsko opterecenje COM porta ce biti nepotrebno vece.

Zenerovy diody DZ1 a DZ2 jsou VELMI důležité pro bezpečnost vašeho telefonu. Normálně jsou napěťové ůrovně log. 1. na hranici 3.3V, ale i mírné překročení této hranice může vést ke zničení telefonu nehledě na proudové nárazy při zapnutí počítače nebo při zasouvání interface do počítače. Diody DZ1 a DZ2 toto napětí omezují na 2.7V což bohatě stačí na hodnotu log. 1. a zárověň je to hluboko pod maximální přípustnou hodnotou.

U ostalim slucajevima radi se o standardnom prikljucenju MAX3232 pinovi br.8 (R2IN) i br.9 (T2IN) nije neophodno da se bezuslovno zamene.

 

Ovde je dat raspored konektora,a uvecana slika sa opisom konektora je ovde.

Izgled stampane ploce u tri polozajaje ovde, sve to isto ali uvecano je ovde. Varijanta uredjaja pri kojoj se konektor (Cannon DB9) nalazi na ploci onterfejsa je ovde.

Izgled stampane ploce sa rasporedom komponenata je ovde, (isto to samo uvecano), budete li pravili interefejs kod koga konektor na strani kompjutera nije na samom uredjaju, izgled je ovde.

.